Pažiūrėkite į savo liežuvį: štai kokias ligas išduoda jo spalva


Rytų medicinoje liežuvis laikomas sveikatos veidrodžiu, pagal kurio išvaizdą ir pokyčius galima atpažinti įvairius organizmo negalavimus. Kokios liežuvio savybės ir požymiai signalizuoja apie ligas, pasakoja tradicinės kinų medicinos ekspertė Liudmila Vingilienė.

„Kinų medicinoje liežuvio apžiūrą galima pavadinti svarbiausiu diagnostikos metodu, kuris leidžia nustatyti organizmo sutrikimus, jų kilmę ir vietą. Pagal Kinų mediciną, visų mūsų kūno negalavimų priežastys atsiranda dėl energijų tėkmės sutrikimų mūsų kūne, tokiais atvejais organai nėra tinkamai aprūpinami ir ima sirgti.

Taigi, visos šios pagrindinės energijos sueina į liežuvį, atnešdamos informaciją iš skirtingų organizmo vietų, todėl pažvelgus į liežuvį galima nuspręsti, kuri žmogaus kūno vieta negaluoja“, – aiškina Liudmila Vingilienė.

Gali pranešti apie vėžį

Laiku ant liežuvio pastebėjus galimus sveikatos negalavimus, pasak pašnekovės, dažnai išvengiama pavojingų ligų.

Pavyzdžiui, jei liežuvio centre yra vertikalus platus įtrūkimas, tai reiškia skrandžio, kasos, blužnies veiklos sutrikimus, kada pats žmogus dar jų gali nejausti. Ilgainiui, jei ignoruosime ant liežuvio pastebimus signalus, medikė teigia, gali grėsti net onkologiniai susirgimai.

„Gilus ir siauras įtrūkimas per visą liežuvio ilgį rodo jautrios sielos žmogų, kuris labai lengvai sugeria visas neigiamas emocijas ir sunkiai jas išgyvena.

Pastebintys šį požymį turėtų pradėti mokytis sau padėti ir valdyti jausmus. Kadangi kinų medicinoje teigiama, kad jei žmogaus siela sveika, sveikas ir kūnas, todėl privalome atsakingai rūpintis tiek fizine, tiek emocine savo būkle“, – pataria kinų medicinos ekspertė.

Liežuvio apnašos

Apie organizmo būklę taip pat daug galima nuspręsti iš liežuvio apnašų bei jų spalvos. Sveiko žmogaus liežuvį tolygiai turėtų dengti balsvas ir plonas apnašų sluoksnis, tačiau medikė akcentuoja, jei ant liežuvio apnašų visiškai nėra – tai blogas ženklas, pranešantis apie organizmo energijos trūkumą, kuris gali iššaukti įvairias ligas.

„Jei ant liežuvio pastebite tirštą apnašų sluoksnį, tai gali reikšti virškinimo sistemos sutrikimus. Tokiu atveju derėtų apriboti pieno produktų, riebalų, saldumynų vartojimą.

Jei liežuvio apnašos yra labai sausos, tikėtina, kad organizme gali būti skysčių deficitas, o gličios ir lipnios apnašos gali reikšti sutrikusią žarnyno veiklą ir sunkiai suvirškinamą maistą, kuris teršia organizmą“, – nurodo Liudmila Vingilienė.

Daug apie žmogaus sveikatą gali pasakyti ir apnašų spalvos. Gydytoja įvardina, jog geltonos spalvos apnašos gali pranešti apie pakilusią temperatūrą, o akivaizdžiai baltos spalvos ir storo sluoksnio – atvirkščiai, reiškia šalčio išraišką, kas gali būti artėjančio peršalimo, slogos ar kitų virusinių ligų požymis.

„Retai, tačiau kartais apnašos tampa rudos ar net juodos spalvos, tai reiškia stiprų energijos trūkumą organizme, jo disbalansą ir tai gali pranašauti rimtas, net onkologines ligas“, – teigia pašnekovė.

Liežuvis (nuotr. 123rf.com)

Daug pasakantys liežuvio judesiai

Liežuvio spalvos dažniausiai būna dviejų tipų: rausvos, blyškios ir ryškiai raudonos. Būtent sveiko žmogaus liežuvis turi būti rausvas, o jei šis itin blyškus, tai reiškia bendrą sveikatos pablogėjimą, energijos stoką, tokie žmonės dažniausiai visą laiką jaučia nuovargį. Ypač ryškios raudonos spalvos liežuvis taip pat gali reikšti sutrikusią organizmo veiklą.

„Labai svarbūs ir liežuvio judesiai. Per medicininę apžiūrą paciento paprašome iškišti liežuvį ir jo nejudinti, tačiau kai kurių žmonių liežuvis pats nevalingai ima drebėti arba suktis. Tai reiškia, kad žmogus yra ypač nervingas, dirglus ir jam kuo greičiau būtina susirūpinti savo emocine būkle“, – aiškina Liudmila Vingilienė.

Medikė tvirtina, jog nors liežuvio valymas, pavyzdžiui, specialiais liežuviui skirtais gremžtukais, yra svarbi burnos higienos dalis, tačiau šios priemonės neišspręs sveikatos problemų, apie kurias praneša liežuvio pokyčiai. Liežuvis sveikai ir estetiškai galės atrodyti tik tuomet, kada išsiaiškinsime viso to priežastis ir imsime rūpintis sveikata.

 Šaltinis: tv3.lt