Akupresūra


JŪSŲ SVEIKATA – JŪSŲ RANKOSE!

Tradicinė kinų medicina – tai gyvenimo meno filosofija, teigianti, kad žmogus ima sirgti tuomet, kai nežino kaip gyventi ir džiaugtis gyvenimu, kuomet praranda ryšį su visata. Šis ryšys – tai santykis su visatos Kūrybos Jėga, su gamta, su aplinka, su pačiu savimi. Todėl ligos atveju svarbu spręsti ne tik fizinius, bet ir emocinius bei dvasinius žmogaus negalavimus.

Tradicinės kinų medicinos teigimu, žmogus yra sveikas, kai in ir jan energijos yra pusiausvyroje. Organizmas praranda pusiausvyrą, išsiderina, kuomet energija nebegali laisvai cirkuliuoti gyvybiniais kanalais. Tada atsiranda įvairūs negalavimai.

TKM GYDYMO METODAI

Tai unikalios, su žmogaus sveikata susijusios praktikos ir visa apimantys ligų gydymo metodai, vidiniam sveikimui naudojantys gyvybinę žmogaus energiją.

Akupunktūra, akupresūra, energinis meridianų masažas ir šildymas moksa – tai dažniausiai kinų medicinoje taikomi gydymo metodai, kurių esmė:  
 • išvalyti energinius blokus kanaluose ir atstatyti tolygią gyvybinės či energijos tėkmę,
 • sugrąžinti pusiausvyrą tarp in ir jan energijų žmogaus kūne.

Įvairiais būdais veikiant gyvybinius taškus, galima gydyti vidaus organus ir  audinius   (kaulus, kremzles, sausgysles, nervus, raumenis ir t.t.) bei atstatyti jų funkcijas, kraujotaką, ypač chroniškų problemų atvejais.

1. Akupunktūra

Tai natūralus gydymo metodas, kai gyvybiniai taškai(yra apie 365) yra veikiami plonomis adatėlėmis. Taip kūne atstatoma harmoninga či energijos tėkmė, todėl stiprinamas ir gydomas organizmas be jokio vaistams būdingo šalutinio poveikio. Taip pat malšinamas ir išnyksta skausmas, atkuriama vidaus organų veikla, gydoma gausybė ligų, pašalinant jų atsiradimo priežastis energiniame lygmenyje.

Akupunktūrą gali atlikti tik kvalifikuoti, medicininį išsilavinimą turintys specialistai. O gydyti – tai jau yra gydytojo kompetencija. Pasaulinėje praktikoje ruošiami koledžo lygio akupunktūros specialistai, todėl jų kompetencijos yra ribotos – apibrėžtos pagal kurso programą.

2. Akupresūra – tai gydantys pirštų prisilietimai

Tinka ir vaikams, nėščiosioms, senjorams.

Tai gyvybinių taškų masažas pirštais (akupunktūra be adatų), tirpdantis energinius blokus kanaluose bei harmonizuojantis in-jan energijų tėkmę meridianuose, kas įtakoja tiek dvasinį, tiek fizinį sveikimą: atpalaiduoja nuo streso, negatyvių emocijų, pašalina skausmus, atpalaiduoja raumenų įtampą, pagerina kraujotaką. Akupresūra yra ideali priemonė savigydai ir puikios sveikatos išsaugojimui bei ligų prevencijai.

Akupresūros poveikis:
 • Harmonizuoja ir  įjungia vidinius mūsų organizmo resursus: unikalią savigydos sistemą.
 • Stiprina imunitetą, atstato žmogaus gyvybinę energiją.
 • Nuskausmina ir pašalina skausmo priežastis, todėl poveikis labai efektyvus (esant galvos, kaklo, sprando, pečių juostos, nugaros, kojų, rankų, sąnarių, stuburo, vidaus organų ir įvairiems lėtiniams skausmams ir t.t.).
 • Pašalina įtampą, stresą, negatyvias emocijas, pagerina nuotaiką. Suteikia emocinį, mentalinį ir fizinį atsipalaidavimą. Tai laimės hormonų (endorfinų) terapija – sveikas būdas atsipalaiduoti.
 • Atstatomos vidaus organų funkcijos, endokrininė sistema.
 • Harmonizuojant gyvybinės energijos tėkmę, atstatoma normali kraujotaka smegenyse, širdyje ir visame kūne.
Akupresūros privalumai:
 • PAPRASTA ir nieko nekainuoja.
 • PRIEMONĖS: Jūs naudojatės tik savo pirštais – jie visada su Jumis.
 • LAIKAS: Tai užima tik keletą minučių per dieną.
 • VIETA: Tai galima atlikti bet kur: namie, darbe, kelionėje, gamtoje, transporte (pvz. automobilių kamštyje, lėktuve) ir t.t.
 • GALIMYBĖS: Galite suteikti skubią pagalbą ar net išgelbėti gyvybę.

3. Šildymas moksa, moksaterapija

Tai gyvybinių taškų ir juos jungiančių kanalų šildymas moksos (palyno) cigaru. Degdamas moksos cigaras išskiria aukštą, apie 600 laipsnių temperatūrą, todėl šiluma ir energinis pelyno poveikis giliai įsiskverbia į žmogaus kūną per energinių kanalų sistemą (tinklą), tokiu būdu išjudindami ir išlaisvindami nuo energinių blokų ten užsistovėjusią energiją. Taip atpalaiduojama raumenų įtampa, pagerėja kraujotaka, nyksta raumenų trigeriai. Siekiant stipresnio poveikio, šildymas moksa dažnai derinamas ir atliekamas kartu su akupresūra ar akupunktūra.

4. Energinis meridianų masažas

Tai masažas pagal energinių kanalų eigą, atliekamas pirštais ir kitomis rankų dalimis, mintimis koncentruojantis ties intencija – energiniu poveikiu. Energinio masažo pagalba išjudinama ir atstatoma harmoninga či tėkmė kanaluose, todėl išnyksta įvairūs negalavimai, stiprėja energinė žmogaus būklė.

5. Taurių terapija

Poveikis: stimuliuoja imunitetą, reguliuoja in-jan energijas, išvalo energinius blokus, sušildo kanalus ir pašalina šaltį, drėgmę, vėją, atstato energijos tėkmę ir pagerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis ir sausgysles, numalšina skausmą. Indikacijos: peršalimas, kosulys, artritas, sausgyslių patempimas, raumenų įtampa, skausmai ir t.t.

6. Ideogramų čigong

Tai piešimas erdvėje TKM simbolių, kuriuose užkoduota idėjų prasmė. Ši informacija transformuoja (perkoduoja, keičia) kūno energines vibracijas.

Šiuo būdu galima:
 • įnešti reikiamą informaciją  į savo ar kito žmogaus kūno energinę struktūrą (šiuo atveju simboliai piešiami virš kūno);
 • harmonizuoti ir atstatyti  energijų tėkmę kanaluose;
 • įtakoti či tėkmę trijuose lygmenyse: minčių, jausmų ir fizinio kūno.

7. Transformacija: vidinis darbas su savimi

Visatos dėsnių praktinis pritaikymas savo gyvenime – sąmonės lygio kėlimas.

8. Psichosomatika

Tai įsiklausymas į kūno kalbą – jo siunčiamus SOS signalus, pasireiškiančius kaip ligos simptomai. Kūnas – tai sąmonės ekranas, kuriame materializuojasi mūsų mintys ir emocijos.

9. QI GONG – Čigong terapija

Tai nekontaktinis poveikis (t.y. neliečiant kūno) į gyvybinius taškus bei energinius kanalus. Šį gydymo būdą gali atlikti asmuo, kuris jau yra pasiekęs tam tikrą sąmoningumo, mentalinio ir energinio pasiruošimo lygmenį: išvalęs savo energetiką, įvaldęs minties koncentracijos galią ir tapęs skaidriu laidininku visatos či tėkmei.

Dėka šių TKM gydymo metodų, stiprindami ir atstatydami savo gyvybinę energiją, Jūs įgysite vis aukštesnio energinio lygio vibracijas ir taip galėsite padėti sau ir kitiems.