Istorijos


Gyd. Rūta Bartašiūnienė

Mokausi  TKM  jau  5-tus  metus. Seminarų  metu  gautos  žinios  atvėrė  langą  į  supratimą, kas  yra  žmogus, iš kur jis atkeliavo,  apie jo vietą  visatoje, koks  žmogaus  gyvenimo  tikslas  bei  prasmė,  kodėl žmogus serga  ir  niekaip negali  pasveikti. Gavau  atsakymus į  daugelį  klausimų, iškilusių  per  38 m. , dirbant  gydytoja. 

KURSUOSE  ATSIDARĖ  LANGAS Į  NAUJĄ , 
SĄMONINGĄ  MANO GYVENIMO  ETAPĄ .

Suvokiau  iš  KŪRĖJO  gavusi  vertingą  dovaną  – Gyvenimą –   ir  pagaliau  pradėjau  juo   džiaugtis!!!   Ėmiau  žvelgti į  viską  iš pozityvaus taško, stengiausi  pamatyti  žmonių gerąsias savybes, mažiau  kritikuoti ir  vertinti. Tiesiog stengiausi priimti tai, kas vyksta mano  gyvenime su  didesnio  nuolankumu, susitaikymu, taigi  tapau pakantesnė  žmonėms ir aplinkai. Mano  gyvenimo tempas tapo  lėtesnis, aš  tapau  ramesnė,  įgavau  daugiau  energijos,  sveikatos, galimybių  daugiau  nuveikti.  Pagaliau  suvokiu  save, atsižvelgiu  į  savo norus  ir poreikius, labiau  klausausi  savo  ”širdies balso”. Pagerėjo  bendravimas  su žmonėmis, artimaisiais.  Per  paskutinius  5 metus  gamtoje  pastebėjau  tiek dalykų,  ko  neregėjau  per  ankstesnį savo gyvenimą. Pastaruosius  metus pagaliau  jaučiuosi laiminga, esu  džiugiai  nusiteikusi,  mažėja  problemų  bei  sveikatos  sutrikimų, net  jiems  atsiradus,  susitvarkau  per  trumpesnį  laiką. Jaučuosi  energinga. Besimokydama TKM   mokykloje,  suvokiau  svarbų dalyką: visi  kuriame  save  ir savo  sveikatą  patys  ,,  MINTIMIS,  ŽODŽIAIS,  DARBAIS IR ..,  todėl  turime stengtis patys rūpintis  savimi ir  savo sveikata , neprimesdami  atsakomybės  kitiems. Tereikia žinių  ir  jų  praktinio  taikymo. O šių dalykų  atrasite  TKM  mokykloje  pas  labai  kvalifikuotą  specialistę gyd.  L. Vingilienę.

Akupresūros stebuklingo poveikio patirtis

Laba diena, Liudmila, nėra daugiau kam pasigirti, tai noriu pasigirti Jums. Ką tik turėjau stiprų tachikardijos priepuolį. Pasimatavau su spaudimo aparatu. Spaudimas buvo nukritęs iki 74/63, pulsas tuo tarpu 138, 140. Taip tęsėsi apie valandą. Širdis atrodė, kad plaka prie gerklės, nemalonus jausmas, atrodo, kad nieko daryti negali, o kai pasilenki ko nors paimti nuo žemai, dar labiau pradedi jausti širdį. Sučiulpiau pirma 1/2 validolio, po to dar 1/2. Niekas nesikeitė. Jau norėjau važiuoti į ligoninę ar į polikliniką pas budintį gydytoją, bet jaučiausi per blogai. Pasiėmiau užrašus, kompe skaidrių nuotraukas iš paskutinės paskaitos ir ėmiau ieškoti taškų, kurie padės. Maigiau 9C neilgai ir nestipriai, nes bijojau, kad dar labiau nepadidintų pulso. Po to 7C – spaudinėjau ilgokai – kelias minutes. Po to derinius pradėjau žiūrėti.Ten rašo 9C + 6MC + 15V. MC niekaip nesupratau, kas per kanalas, po to Jūsų duotą kanalų lentelę atsiverčiau, kad tai perikardas, tada atlase susiradau, kur jis – čia spaudžiant jau poveikis jaučiasi, skauda, bet pulsas nekrenta. Toliau skaitau bespausdama taškus. Radau kad 8c prie palpitacijų. Ieškau googlėje, kas tos palpitacijos, tinka. Paspaudinėju – skauda, vadinasi radau. Per 1 min. pulsas krenta, spaudimas kyla. Jau pulsas 130, spaudimas 80. Dar paspaudinėju ir pajaučiu, kad nebesijaučia gerklėje plakimo, vadinasi sulėtėjo. Pasimatuoju su aparatu – pulsas 90, spaudimas irgi 90. Vadinasi praėjo. Valio! Jokių ligoninių, jokių vaistų. Galinga ta kinų medicina. Dabar jau žinosiu, kuris mano širdies taškas – 8C. Suprantu, kad reikės mokytis dar stipriau, kad turim galingą įrankį, tik dar nemokame juo naudotis.

Galvos skausmą su 4LI nuimu labai greitai – minutės reikalas. Todėl tikiuosi, kad kinų medicina dar daug kartų pagelbės man ir artimiesiems įvairių negalavimų atvejais.

Pagarbiai
Vytare Ž. , 3 kursas, 2017m.

Kodėl žaviuosi tradicine kinų medicina ( TKM) ?

Paskutinį dešimtmetį į rankas patekdavo knygos ir knygelės apie Rytų filosofiją, kinų mediciną. Pajutau, kad apie pastarąją ieškau vis daugiau ir daugiau informacijos. Alkį žinioms apie kinų mediciną kėlė ir ciguno praktikos. Pajutau didesnę atsakomybę už savo ir artimų žmonių sveikatą. Pradėjau ieškot atsakymų į klausimus: kas yra liga? Kodėl mes sergame? Kaip galiu padėti sau ligai užklupus? Kaip turiu gyventi, kad būčiau žvali ir gerai jausčiausi? Atsakymų į šiuos klausimus paieška ir atvedė į tradicinės kinų medicinos kursus. Labai patiko, suteikė patikimumo ir pasitikėjimo, kad mokymus veda tradicinės (vakarietiškos) medicinos gydytoja.

Mokydamasi kinų medicinos supratau, kad ji – saugi, pritaikoma praktiškai, labai efektyvi. Kinijoje ši vientisa medicinos sistema veikia jau kelis tūkstančius metų. Ir pati įsitikinau, kad taikant kursų metu išmoktus kinų medicinos būdus (Tui na, Qi Gong) jie veikia ir pas mus , Lietuvoje ☺

Jau seniai nesilankiau vaistinėje, netrukdžiau gydytojo, „kasdienes“ sveikatos bėdeles (sloga, gripas, skauda nugarą, skauda galvą, mėšlungis traukia kojų raumenis, nėra jėgų ir dar kitokie mažučiai negalavimai) išsisprendžiu pati – atsiverčiu išsamią ir puikią paskaitų medžiagą, susirandu taškus ir dirbuMano savijauta „ant savęs išbandant“ mokymuose gautas kinų medicinos žinias žymiai pagerėjo. Ji tiesiog puiki! O jei kas ne taip – dėka gautų žinių galiu pasakyti ir kodėl ne taip. Džiaugiuosi, kad artimiausi žmonės, į mano kinų medicinos mokymąsi žiūrėję skeptiškai, šiandien jau pirmiausia klausia, ką apie jų problemą sako kinų medicina. Ir vaistinę dažniausiai aplenkia ☺ Kaskart, galėjus padėti, padėkoju JAM, Jai ir kinų medicinai …

Mokydamasi kinų medicinos, įgavau supratimą apie savo kūno veiklą, kaip elgtis, kad jis būtų sveikas, kaip sumažinti ligų tikimybę. Išmokau kitaip žvelgti į pasaulį, įgijau praktinių įgūdžių, kurie praverčia gerinant savo ir savo šeimos bei draugų sveikatą. Tikiu, kad mažais žingsneliais einu link savo svajonės – padėti sau ir mane supantiems nesusirgti…

Margarita Radavičienė, 5 kursas , 2017m.gruodis

Kuo man naudingi TKM mokymai?

TKM  mokausi  5  metus pas nuoširdžią,  atsidavusią šiai sričiai – gyd. Liudmila  Vingilienę.

Viską išdėsto labai nuosekliai, aiškiai, nes visa tai  yra  –  Jos asmeninė patirtis, pasidalina savo pačios įžvalgomis. 

Šie mokymai labai padeda palaikyti gerą sveikatą profilaktiškai, ir gydyti  –  įvairių ligų pasekmes, suprantant jų priežastis,  ypač skausmą  – savo artimiems  ir kitiems žmonėms. Ir gyvenime susidūrus su įvairiais sunkumais – ramiau reaguojama, tampame kantresni, ramesni, tolerantiškesni –  dėka TKM gyd. L. Vingilienės  ir psichologinių žinių bagažo – randame ramybę ir pozityvumą savo gyvenime: „Mes esame tokie, kokios yra mūsų mintys…“ 

Koks malonus jausmas užlieja – panaudojus šias žinias praktiškai, bet kur ir bet kada!  Ypač kelionėse, kai gali išgelbėti žmonėms sveikatą, netgi gyvybę, kai kitos pagalbos negali tikėtis iš niekur.

Tad gydyti kitus gali sveikas, laimingas, dėkingas, gerbiantis ir mylintis kitus, ne tik turintis, bet ir naudojantis žinias – tai tokia yra gyd. L.Vingilenė.

Kas nori gyventi pilnakraujį gyvenimą, pokyčius savyje ras iš TKM žinių lobyno.

Su  meile ir pagarba  – Gabija Jurėniene  (5 kursas, Panevėžys)

Ką man davė TKM mokykla?

Treji metai su daoizmo filosofija ir tradicine kinų medicina davė išties daug. Teisingiau klausti: ką aš pasiėmiau? Manau, yra trys priėmimo lygmenys:

 1. Žemiškame  lygmenyje įgijau įprotį kas rytą pasidaryti akupresūrinį akių masažą.  Ir šiaip, – taškai He gu, Tai chong ir Bai chui – tapo mano burtažodžiais.
 2. Žmogiškajame lygmenyje išmokau į viską žvelgti paprasčiau. Taško nuo 100 ligų prasmė “Dieviškas abejimgumas žemiškiems reikalams”- tai ne tingėjimas ir ne tuštybė.Tai – susikaupimas, pasitikėjimas, ir supratimas, kad Dao Kelias – išminties ir besąlyginės meilės kelias. Ir iki tol ėjau mokinystės ir tarnystės keliu, tačiau dabar manyje daugiau sąmoningumo, brandos, džiaugsmo! Praktikuoju dėkingumą. Kai padėkoju už sunkumus, pritraukiu jų mažiau.Jaučiu pagarbą viskam, kas mane supa.
  O kai pradėjau gerbti savo vyrą,-pagarba grįžta su kaupu.
 3. Dangiškajame lygmenyje pajutau Globojančios Jėgos veikimą ir visiškai pasikliauju daoizmo tiesomis.Teoriškai tas įvyko prieš tris metus, o praktiškai – tik dabar! Ir svarbiausia – suprantu, kad Kelias yra begalinis… Ilgas, vingiuotas, kalvotas, užnešantis, bet vienareikšmiškai – stiprinantis ir mokantis, kaip būti šiame gyvenime. Esu tik Kelio pradžioje ir dar labai daug noriu išmokti.
  Už viską, ką priėmiau atvira širdimi, – AČIŪ!
  Lenkiuosi Mokymui, Mokytojai ir Bendramoksliams…
  Šie trys metai – prasmingai praleistas laikas.Jaučiuosi paaugusi, auganti, siekianti augti…

Rūta Jurėnienė ( 3 kursas, Shen gr., Vilnius)

Elena Jocaitė

Supratau, kad sveikata yra kiekvieno mūsų prioritetas, nes iškilus sveikatos problemoms ieškai kelių, kaip padėti sau.

Lankau kinų medicinos kursus ketvirti metai. Kursų dėka supratau, kad į žmogų reikia žvelgti kaip į nedalomą vienį – materialinį ir dvasinį. Supratau, kad žmonėms reikia keisti mąstymą: nuo minčių ir emocijų priklauso mūsų fizinio kūno sveikata. Pozityviai mąstydami ir skleisdami šviesią energiją, jaučiamės pakylėtai ir tuo pačiu padedame energetiškai valytis Visatai, nes mes esame Visatos nedaloma dalelė – vienyje su viskuo…

Prieš pradedant kursus turėjau daug sveikatos problemų: dvi stuburo disko išvaržos, šlapimo nelaikymas, dvylikapirštės žarnos opa, analinės angos niežtėjimas, skausmas dešinėje rankoje, dėl kurio sunkiai galėjau pakelti ranką, pripažinta podagra, niežtėjimas tarp menčių ir po mentėmis.

Pradėjau lankyti akupunktūros procedūras pas gydytoją Liudmilą Vingilienę. Akupunktūros dėka disko išvaržos dingo – galiu dirbti fizinį darbą pasilenkus. Šlapimo nelaikymo problemų neliko – nebereikia jokių įklotų. Dvylikapirštės žarnos opa užgijo. Analinės angos niežtėjimas dingo. Rankos judesiai visiškai atsistatė. Podagros simptomai pastebimai sumažėjo. Niežtėjimo tarp menčių ir po mentėmis išnyko.

Supratau, kad sveikata yra kiekvieno mūsų prioritetas, nes iškilus sveikatos problemoms ieškai kelių, kaip padėti sau. Kursai ir akupunktūra buvo mano kelias į sveikatą ir laimę ir dabar galiu į pasaulį žvelgti šviesiomis akimis.

Vis dar vaikštau į kursus, kuriuose semiuosi praktinių žinių, kurias pritaikau sau ir savo šeimos nariams ir artimiesiems.

Naudodamasi įgytomis žiniomis padėjau savo broliui Petrui.

Petrui skaudėjo galvą abiejose smilkinių srityse, buvo pakilęs kraujo spaudimas, rankų pirštai buvo sutraukti, kurių negalėjo pilnai ištiesti, buvo jausmas tarytum aplink juosmenį buvų uždėtas diržas – kasos uždegimas, skaudėjo stuburą – buvo disko išvarža, visas kūnas buvo sustingęs – vaikščiojo smarkiai palinkęs į priekį, skaudėjo lytinius organus ir juos niežtėjo, šlapimas buvo aštraus kvapo, šalo galūnės.

Pradėjau Petrą gydyti taškinio masažo būdu. Po trijų mėnesių brolio būklė smarkiai pagerėjo: nustojo skaudėti galvą, normalizavosi kraujo spaudimas, atleido pirštus, dingo juosmenį juosiančio diržo jausmas, stuburo skausmas dingo – pradėjo vaikščioti išsitiesęs, lytinių organų skausmas ir niežtėjimas dingo, šlapimo kvapas pasidarė ne toks aštrus, galūnės nebešąla. Į gyvenimą ėmė žvelgti pozityviau, pagerėjo nuotaika, atsirado noras bendrauti ir pradėjo domėtis netradicine kinų medicina.

ELENA JOCAITĖ  ( Kaunas, 4 kursas, Ling gr.)

TKM mokykloje įgytos žinios padėjo atsakyti į probleminius būties klausimus, kaip reikėtų elgtis gyvenimiškose situacijose. Visa tai padėjo pašalinti nerimą.

Kinų medicinos mokykloje susipažinau su Dao sąvoka, kūno ir dvasios vienybės samprata. Sužinojau apie žmogaus kaip unikalios šviesos idėjos atsiradimą: ”kosminio embriono-kiaušinio” struktūrą , kurią reprezentuoja 8 Ypatingieji-Stebuklingieji  meridianai, esantys visai kitame lygmenyje, negu 5  energinių stichijų 12 “žemiškųjų” meridianų.

Kinų medicinos filosofijos ir či energijos kilmės šviesoje atėjo naujas suvokimas apie gyvenimą ir mirtį. Seminarų metu gauta informacija apie či energiją, jos dispersiją ir agregaciją man labai padėjo susitaikyti ir priimti artimo žmogaus išėjimą iš šio pasaulio. Asmeninis bendravimas su gydytoja man  padėjo lengviau išgyventi mamos išėjimo Anapilin laikotarpį.

TKM žinios padėjo aiškiai suprasti energiniu požiūriu, kaip mūsų psichinė būsena įtakoja ir mūsų fizinį kūną ir kaip žmogus gali padėti sau, eidamas Dao kryptimi.

Seminaruose aptariamos temos padėjo atsakyti į probleminius būties klausimus, kaip reikėtų elgtis gyvenimiškose situacijose, kai kankina mintys, ar teisingai elgiesi, ypač su artimais žmonėmis. Tai padėjo pašalinti nerimą, nustoti save kaltinti dėl kitų žmonių problemų..

Albina Jankauskienė ( 3 kursas, Shen gr., 2017m gruodis).

Kinietiško  masažo patirtis gydytojos praktikoje

Laba diena,gydytoja Liudmila.

Noriu padėkoti,kad esate, kad sutikau Jus savo kelyje.  Žaviuosi Jūsų erudicija, giliomis TKM žiniomis. Ypač man svarbios žinios apie sielą ir dvasią, taip pat čiobrialiaukę, apie kurią beveik nieko nežinojau, nes vakarų medicina jai neskiria dėmesio. O kad yra 5 sielos – man tikras stebuklas. Nuolat gilinuosi į energinių karalysčių psichizmą, galutinai supratau, kad už kiekvienos ligos slypi emocinės, mentalinės šaknys. Tiems pacientams, kurie nori, stengiuosi atskleisti dvasines  negalavimų priežastis. O kai konsultuoju privačiai, tai tiesiog privalu – patinka tai pacientui,ar ne. Pati į nemalonias, stresines situacijas žvelgiu ramiau, – kaip į pamokas, nes supratau, kad priešintis visatai negaliu. 

Taip pat mane sužavėjo šlapimo  pūslės energetinio kanalo galimybės – tai buvo taip nauja ir netikėta. Juk vakarų medicinoje šlapimo pūslė – tik raumeningas indas. 

Na o stebuklingieji  kanalai – tai tikrai kaip  stebuklas!

Praktikuoju energetinį masažą ir kaskart  stebiuosi jo rezultatais. Pateiksiu kelis pavyzdžius.  

56 metų pacientė skundėsi kartumu burnoje,kuris vargina apie 2 mėnesius. paaišknau,kad tai či enegijos stazė. Aiškinomės galimas dvasines priežastis, patariau keisti mitybą ir žinoma – energetinį masažą, po kurio ji jautėsi puikiai: dingo kartumas, atsirado lengvumas – atrodė, lyg neteko 10 kg svorio, o masažo metu jai akyse sukosi visos vaivorykštės spalvos, kaip mozaikoje, su kuria žaidė vaikystėje… Ji paskambino man po 3 savaičių ir džiaugėsi , kad vis dar jaučia energijos antplūdį.

Pacientė 47 metų, skundėsi nemiga (miegojo apie 1 val.), nerimu, baime, liūdesiu, paūmėjo depresija, o priežastis – stresas darbe, Ji pradinių klasių mokytoja, bet pastaruoju metu dirbo socialinį darbą ,kuris jai visai netinka. Po pirmo energetinio masažo seanso  ji miegojo visa naktį – 7 val, Sekančio masažo metu ji visai atsipalaidavo,užmigo. ”Taip ir miegočiau , nesikelčiau” – man sakė,  ir dingo galvos skausmas, kuriuo skundėsi pries masažą. O dar po sekančių masažo seansų ji ryžtingai nusprendė išeiti iš šio darbo, kuris kenkė jos sveikatai…

Pacientė 37metų,  skundėsi blogu miegu, įkyriomis mintimis,kurios trukdė užmigti, galvos skausmu, svaigimu. Priežastis – varginantis ir be jokio poilsio buhalterės darbas.Po  masažo ji sake,kad buvo pasinėrusi į transo būseną, kad dabar taip gera, tuščia galvoje – jokių minčių.dar po kelių sekančių masažų visai susitvarkė miegas ir ji nusprendė keisti darbą.

Kuomet jauniausias sūnus, kuriam 28 metai, pasiskundė, kad jam jau apie mėn skauda nugarą, – turbūt reikia atlikti magnetinio rezonanso tyrimą? Masažuojant buvo skausmingiausi šlapimo pūslės ir inkstų energinių kanalų taškai . Jo nuostabai po masažo skausmas staiga dingo. Nuo to laiko visuomet prašo masažo, kai tik susitinkame. Jo  žmona taip pat. Džiaugiuoisi, kad galiu padėti savo artimiausiems žmonėms. Dukrą pries koncertą,kuriame ji turėjo dainuoti ir groti iškart po šių kalėdų , pradėjo varginti sloga,gerklės skausmas. Pirmiausia masažavau stebuklinguosius kanalus. Po kelių masažų jautėsi puikiai, koncertas pasisekė.

 Dar kartelį ačiū Jums,miela Liudmila. Vėliau parašysiu daugiau savo pastebėjimų ir rezultatų.Linkiu Jums sveikų,prasmingų,džiugių N.Metų !   Su meile – Viktorija

 Viktorija Striužienė, gydytoja, Vilnius,  2017.12.30  ( 5 kursas, DAO grupė ) 

Virginija Matulevičienė

Esu mažytė didžiulės Visatos sistemos dalis, bet manyje veikia tie patys , universalūs dėsniai ir principai, kurie nepavaldūs nei laikui, nei erdvei.

Viskas yra nuolatiniame judėjime, viskas aplink  nuolat kinta, prižiūrint nematomai Jėgai, kuri viską sukuria ir palaiko. Tik praplėtus sąmonę suvokimu, pajutus vienybę su supančiu pasauliu, harmoniją savyje, žmogus

gali pašalinti ligų, negandų ir nelaimių priežastis. Nes viskas, kas vyksta mūsų gyvenime,- yra mums i gera, tik mes to nenorime suvokti. Viskas vyksta pagal Aukščiausios jėgos Visatoje dėsnius ir yra naudinga mūsų sielos evoliucijai. Nes be blogio neegzistuotų gėris, be priežasties nebūtų pasekmių. Juk energija ir materija tampriai viena su kita sąveikauja ir jų darna kuria harmoniją, viena kitą keičia ir yra nuolatiniame judėjime.

Jei nesiseka , sergi, persekioja negatyvūs įvykiai – ieškok savyje sielos būsenų, nuotaikos, intencijų ydų-pažink jas, keisk ir galėsi pakeisti tiek fizinius, tiek savo žemiškojo gyvenimo aspektus. DAO suvokimas man padėjo suprasti ir priimti pokyčius, kurie vyko ir vyksta mano gyvenime. Tikiu , kad tai tik pradžia, nes vieni pokyčiai neužilgo gimdo kitus-vis aukštesnius, sielos šauksmu paremtus.

Papasakosiu šiek tiek priešistorės: kuo buvau, kas nutiko ir kaip mažais žingsneliais einu tolyn. Vis su didesniu pagreičiu, kuris labiau džiugina, nei baugina. Kai gyvenimas pradėjo rodyti nugarą – per pusmetį sunkiai susirgo šeimos narys, vyras susilaužė koją, įsūniui diagnozavo nepagydomą ligą ir jis prarado darbą, o po to jį paliko ir žmona – likau viena „duondavė“ ir viena lauke karys, kai pačiai pradėjo reikštis sveikatos problemos-kepenų cistos, miomos ir panašūs „turtingo vidinio pasaulio“ dariniai – suvokiau: taip toliau gyventi nebegaliu ir nenoriu. Staiga atėjo supratimas, kad užuot  skundusis, pergyvenus ir savęs gailėjus, turiu kažko imtis, kad pakeisčiau susidariusią situaciją – turėjau išeiti iš kampo, į kurį mane įvarė mano pačios gyvenimas.

 Nutariau keisti save ir savo požiūrį, suprasdama, kad tik pasikeitus pati, galėsiu pakeisti aplinkybes. Taip atsiradau TKM kurse….Iki to labai paviršutiniškai žinojau apie daoistinį požiūrį, filosofiją ir pasaulėžiūrą. Bet nuojauta sakė, jog pirmiausiai harmonija su savimi, savo vidumi gali išspręsti išorines problemas. Pradėjus mokytis TKM kurse, suvokus, kad esu didžiulės sistemos maža dalelytė, kurios elgesys ir požiūris yra susijęs su aplinka matomais ir nematomais saitais ir veikia pagal tam tikrus dėsnius, kad esu ne tik kūnas, bet ir Siela, kurios gyvavimas priklauso nuo visuotinių kosmoso dėsnių ir kad laikantis kosminių principų ir gyvenant pagal juos žemiškasis gyvenimas pasikeičia. Nes viskas yra Vienis, visi įvykiai ar ligos yra susiję su tavo suvokimo ribomis. Kad žmogus – tai kūno, proto ir dvasios vienybė, kad žmogus – šviesos energija ir jei tą šviesą savyje puoselėsi, skatinsi ir neterši neigiamomis emocijomis – visa tavo aplinka taip pat pasikeis ir prašviesės.

Kaip pradėjau taikyti DAO principus? Pradėjau nuo artimiausios aplinkos: šeimos, bendradarbių. Ėmiau stebėti savo reakcijas, žodžius, balso intonacijas ir intencijas…Šeimoje pamačiau , kad vienas kitą (tiek tėvai, tiek mudu su vyru) nuolat kritikuojame, teisiame, vertiname, mokome gyventi ir taip įnešame daug negatyvo ir įtampos į tarpusavio santykius. Sunkiai, bet sugebėjau prisiversti atsisakyti „ visažinės „ pozicijos – kaip kiti turi elgtis. Iš pradžių buvo keista, bet įtampos sumažėjo. Ryškiausiai šis poveikis pasireiškė tarp bendradarbių- pakeitus toną, vertinimą ir požiūrį , pasikeitė ir bendradarbių požiūris į mane pačią; iš griežtos, piktos ir vis kažko reikalaujančios ir nepatenkintos finansininkės pamažu tapau „ atomine bobike, ‚, kuriai prie kompiuterio perpus jaunesni kolegos nebijo padėti saldainio „ Pupa „.

Pagerėjus santykiams šeimoje ir darbe, atsiradus žymiai daugiau pozityvios energijos, atsirado noras pakeisti ir mitybos principus, pradėti aktyviai sportuoti. Pagerėjo gyvenimo kokybė ir tos pradžioje aprašytos bėdos -nors ir niekur nedingo, buvo suvoktos visai kitoje šviesoje. Tiesiog nelaistant jų savigaila, dėmesiu ir skundais-jos tapo suvoktomis savo ir kitų elgesio pasekmėmis. Su žinomomis arba numanomomis priežastimis. Nauja patirtis, sekusi po to – atsiradęs poreikis kasdien dėkoti  Kūrėjui už atsitikusius gerus ir netgi „negerus„ dalykus, suvokiant, kad jie – tai pamokos, kurias reikia išmokti, ištaisyti klaidas ir eiti toliau, kad tik suvokus klaidas, panaikinus jų priežastis, galima panaikinti ir jų pasekmes…Sunku – bet galima.

Dar atradau Maldą. Prisipažinsiu – per visą gyvenimą tiek nesimeldžiau, kiek tai darau per paskutinius metus.

Susidomėjau Agni Joga, Antropoteosofijos studijomis – tai padeda vis labiau suvokti savo prasmę ir paskirtį Žemėje. Darbo su savimi dar labai daug: pažinti savyje Šviesą, atpažinti ydas, ir jas sudeginti prireiks dar nemažai laiko, bet žinau ir tikiu: mano širdis jau dega pokyčių ugnimi – o tai atvers kelią evoliucijai, Meilei ir Šviesai.

Tuo tikiu, nes faktai kalba už save: per tą gerą pusmetį, kai pradėjau gyventi kitaip, pagerėjo sveikata, o nustojus pastoviai pykti, skaudintis ir niurzgėti – išnyko kepenų  cistos:  echoskopuotoja  net kolegę  pasikvietė, nes turėjo metų  senumo duomenis palyginimui.

Tai vis pokyčiai fiziniame , proto lygmenyje. Jiems įvykus ir vystantis, pradėjau mąstyti apie aukštesnius dalykus: apie savo paskirtį Žemėje, apie kryptį ir kelią , kurį man leista nueiti. Ar viską padariau , kad juo eičiau – toli gražu ne… Nes nesiklausiau, ką sako mano širdis sako, o klausiausi tik išorinių liepimų, taisyklių ir dogmų ir “taip reikia”, nesistengdama kažką keisti, susitaikydama, nors viduje ir nelaiminga. Nes mano mintys, veiksmai , jausmai nebuvo vienoje linijoje, mano energija – išsisklaidžiusi į visas puses, todėl pametus kryptį ir stovinti.  Šviesa , kuri tik šviečia , bet nejuda, – tėra tik iliuzija, ego apgaulė, tai tik lempa. Šviesa turi būti gyva.

Tikroji šviesa – keistis, judėti, evoliucionuoti, suprantant siunčiamus Visatos ir dangaus ženklus, esant visuomet geros nuotaikos, nepriklausomai kas tau nutinka, dėkojant ir transliuojant į išorę tik pozityvią energiją, šviesiai mintis ir intencijas. O tada nustembi, kaip keičiasi aplinka… o tu – džiaugies ir gyveni, nesėkmes ir nelaimes vertindamas ne kaip bausmę, o kaip pamokas, kaip naujas galimybes toliau keistis ir augti.

Pagerėjus fizinei sveikatai, atsirado jėgų daryti gyvenime tai, ką visada norėjau: atiduoti dalį laiko tarnystei-per kaniterapijos, neatlygintinos pagalbos, savirealizacijas visai  kitoje srityje nei iki šiol.

Dar tik pirmi žingsniai – bet jie aiškūs ir konkretūs. Laukia didžiulis darbas – tiek su savimi, tiek su aplinka, bet yra ir žinojimas, jog tai padarysiu…Nes mano širdimi teka gyvoji ugnis.

Virginija Matulevičienė  ( I kursas, Li grupė, 2017m. lapkritis)