Kaip sau padėti išlikti sveikiems?


Kiekvienas iš mūsų žino, kad sveikata – didžiausias mūsų turtas, tačiau neretai pamirštame šį turtą vertinti ir saugoti. Tradicinė kinų medicina gyvuoja kelis tūkstančius metų ir sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Vienas pagrindinių jos principų – pašalinti negalavimo priežastį ne laikinai, o visam laikui. Susižavėjusi šiuo požiūriu į tradicinę kinų mediciną prieš daugiau nei dvidešimtmetį pasinėrė kvalifikuota akušerė-ginekologė, gydytoja LIUDMILA VINGILIENĖ.
Specialistė veda kinų medicinos seminarus ir mokymus, žinias nuolat gilina webinaruose, tarptautiniuose kongresuose, seminaruose bei konferencijose. Lietuvos akupunktūros, manualinės ir tradicinės medicinos gydytojų asociacijos narė šiandien pristato tradicinės kinų medicinos metodikas bei pataria, kaip galime padėti sau išlikti sveikiems.


Liudmila, turite sukaupusi kone 40 metų patirtį medicinos srityje. Kada nusprendėte imtis ir tradicinės kinų medicinos krypties bei gilinti žinias ten? Kaip tuo susidomėjote?

Tradicine kinų medicina pradėjau domėtis prieš 23-ejus metus, tuo metu, kai dirbau ligoninėje ir dažnai susidurdavau su atvejais, kai farmaciniai medikamentai, vaistai neišspręsdavo paciento ligos ar negalavimo visam laikui, tik laikinai. Besigilindama į tradicinės kinų medicinos filosofiją supratau, kad man yra labai artimas šios krypties požiūris, jog negalavimus reikia šalinti visam laikui, o ne tik laikinai užslopinti vaistais. Taip atsidūriau šiame kelyje ir nežadu sustoti, nuolat tobulinu žinias tiek teoriniu, tiek praktiniu lygmeniu, dirbu su pacientais ir padedu jiems rūpintis savo bei artimųjų sveikata.

Tradicinė kinų medicina – dar ne visiems gerai pažįstamas dalykas. Kai kurie į šią medicinos sritį netgi žiūri gana skeptiškai. Kaip manote, kodėl?

Tradicinė Kinų Medicina plačiai naudojama visame pasaulyje jau daugelį metų. Gydymas akupunktūra yra pripažintas Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO), yra skiriamas prestižinėse viso pasaulio ligoninėse, akupunktūros gydymo privalumus renkasi net ir daugeliui žinomi ir mylimi aktoriai, dainininkai ar kitos garsenybės, pavyzdžiui, Angelina Jolie, Celine Dion, taip pat karališkoji šeima. Tradicinės kinų medicinos esmė yra ta, kad gydomas žmogus, ne liga, o pagrindinis skirtumas tarp vakarietiško gydymo ir kinų medicinos yra mano minėtas požiūris, jog reikia ieškoti, kaip pašalinti negalavimo priežastį visam laikui, o ne tik laikinai.

Vieni iš pagrindinių gydymo metodų kinų medicinoje yra akupunktūra ir akupresūra arba kitaip – taškinis masažas. Papasakokite šiek tiek plačiau apie šiuos gydymo metodus.

Tradicinės kinų medicinos teigimu, žmogus yra sveikas, kai tarp in ir jan energijų yra pusiausvyra. Organizmas praranda pusiausvyrą, išsiderina, kuomet energija nebegali laisvai cirkuliuoti gyvybiniais kanalais. Tada ir atsiranda įvairių negalavimų. Akupunktūra, akupresūra, energinis meridianų masažas ir šildymas moksa – tai dažniausiai kinų medicinoje taikomi gydymo metodai, kurių esmė:
• išvalyti energinius blokus kanaluose ir atkurti tolygią gyvybinės či energijos tėkmę,
• sugrąžinti pusiausvyrą tarp in ir jan energijų žmogaus kūne.
Įvairiais būdais veikiant gyvybinius taškus, galima gydyti vidaus organus bei audinius (kaulus, kremzles, sausgysles, nervus, raumenis ir t. t.), atkurti jų funkcijas, kraujotaką, ypač chroniškų problemų atvejais. Gyvybiniai taškai gali būti veikiami pirštais, alkūne ar tam tikrais įrankiais, tačiau kūno taškai tiek taikant akupunktūrą, tiek akupresūrą išlieka tie patys

Kokia yra akupresūros nauda, poveikis žmogaus organizmui?

Akupresūra – tai gyvybinių taškų masažas pirštais (akupunktūra be adatų), tirpdantis energinius blokus kanaluose bei harmonizuojantis injan energijų tėkmę meridianuose. Tai turi įtakos tiek dvasiniam, tiek fiziniam sveikimui: atpalaiduoja nuo streso, negatyvių emocijų, pašalina skausmus, atpalaiduoja raumenų įtampą, gerina kraujotaką. Akupresūra yra idealus instrumentas savigydai, veikiantis kaip ligų prevencijos priemonė ir būdas išsaugoti gerą sveikatą. Pagrindinį įrankį – pirštus – mes visada turime su savimi, tad įgijus žinių, galime padėti sau ar savo antrai pusei, vaikui ar anūkui, būdami bet kuriame pasaulio kampelyje.

Akupresūros poveikis

• Harmonizuoja ir įgalina vidinius mūsų organizmo išteklius: unikalią savigydos sistemą.
• Stiprina imunitetą, atstato žmogaus gyvybinę energiją.
• Nuskausmina ir pašalina skausmo priežastis, todėl poveikis labai efektyvus, pavyzdžiui, esant galvos, kaklo, sprando, pečių juostos, nugaros, kojų, rankų, sąnarių, stuburo, vidaus organų ir įvairiems lėtiniams skausmams ir t.t.
• Pašalina įtampą, stresą, negatyvias emocijas, pagerina nuotaiką, kitaip tariant, suteikia emocinį, mentalinį ir fizinį atsipalaidavimą. Tai laimės hormonų (endorfinų) terapija – sveikas būdas atsipalaiduoti.
• Padeda atkurti vidaus organų bei endokrininės sistemos funkcijas.
• Harmonizuoja gyvybinės energijos tėkmę ir atkuria normalią smegenų, širdies ir viso kūno kraujotaką.

Ar kiekvienas gali atlikti akupresūros pratimus, ar derėtų tai patikėti specialistui?

Kaip ir visų gydymo procedūrų metu, jas atliekantis asmuo turi būti specialistas tam, kad gydymas būtų maksimaliai efektyvus. Jau 15 metų rengiame tradicinės kinų medicinos (akupresūros) seminarus ir labai džiaugiamės didele bendruomene, kurią sudaro savo srities profesionalai.
Be abejo, turint žinių pagrindus, tam tikrus taškus galima masažuoti ir patiems. Mano asmeniniame tinklalapyje sukaupta nemažai medžiagos apie tradicinės kinų medicinos sampratą ir gydymo būdus, pateikta patarimų norintiems išbandyti taškinį masažą patiems bei gausu informacijos norintiems gilintis į šią medicinos sritį.

Šaltinis: 60plius.lt